Nácvik na PTOB II 4.10.2017

Datum vložení: 05.10.2017 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Již podruhé jsme se vydali do cvičného prostoru pro orientační běh v Soběšicích. Tentokrát to však bylo v rámci středečních schůzek, které byly obě časově prodloužené.
Nejdříve z klubovny na nádraží v Králově Poli vyrazila mladší družina Flagro, aby odtud dále pokračovala autobusem. Po krátké instruktáži a rozdání map u startovního místa děti vyběhly do lesa vstříc první kontrole. Cesta pro ně sice byla značena fáborky, leč hustota jejich umístění nebyla až tak velká, takže jim chvíli trvalo, než se dostaly na správné místo. Tam si zkusily cvaknout kontrolu do mapy a pokračovaly na další dvě stanoviště. Poté však už musely spěchat na autobus směrem zpět. A ač se snažily, plánovaný spoj se jim stihnout nepodařilo.
Cestou z lesa tato družinka potkávala již naše běžce starších kategorií, kteří se z Královopolského nádraží vydali na stejné místo o hodinu později. Ti pak zvládli obsáhnout o něco málo kontrol více. Narazili také na členy spřáteleného oddílu 10. PTO Severka, který se připravoval na sobotní závody, tak jako my, na stejném místě. Návrat této družiny Ferax byl již dle plánu.
V obou skupinách se připravovalo na třináct závodníků a my doufáme, že se děti sžily jak s mapou, tak i s buzolou, že se v závodu vyvarují jakémukoliv bloudění, a také že uplatní svoje rychlé nohy.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531220
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se