Ledová Praha 2.-4.2.2018

Datum vložení: 09.02.2018 Autor: Martin Očenáš

Přejít do fotogalerie V rámci akce Ledová Praha jsme po roce opět využili možnost podívat se na pražské kulturní a jiné památky a muzea. Tentokrát jsme jeli ve skromnějším počtu sedmi dětí a dvou vedoucích.
Vyrazili jsme v pátek časně ráno od Semilassa směr Hlavní nádraží a odtud na stejnojmenné nádraží do Prahy. S dětmi jsme si užili klidnou, dvou a půl hodinovou, cestu vlakem. V Praze jsme přestoupili na metro a dojeli do Nuslí na základní školu Horáčkova, kde jsme měli zázemí. Až jsme se ubytovali a odložili velké batohy, vydali jsme se na první okruh po pražských zajímavostech. Začali jsme Španělskou synagogou v centru. Po její krátké prohlídce jsme pokračovali k Letenskému zámečku, kde jsme se notnou chvíli zdrželi na hřišti a cvičili naskakování na zdejší kamenné koně. Obzvlášť ten žlutý nám dal zabrat. Další zastávkou bylo Národní zemědělské muzeum, kde jsme viděli různé expozice zaměřené na hospodářství – od traktorů a orání polí přes rybolov a vodohospodářství až po myslivost a péči o lesy. Když čas zavelel, odebrali jsme se pěší chůzí přes Letenské sady směrem na Malou Stranu. Cestu jsme si sice trošku prodloužili přes I. a II. nádvoří Pražského hradu, ale zato jsme absolvovali policejní kontrolu při vstupu do jeho areálu. V závěru dne jsme absolvovali prohlídku Muzea mágů a alchymistů Staré Prahy. Na tomto místě jsme si mohli například prohlédnout laboratoř Edwarda Kellyho. Poslední páteční zastávka pak byla v Muzeu Pražských pověstí a strašidel. Zde jsme viděli několik vitrín a figurín různých strašidelných bytostí. Poté nás čekal ještě Karlův most, přes který jsme se dostali na zastávku metra a přejeli zpět do školy. Večer jsme si zahráli pár deskových her a brzo, brzičko se odebrali do hajan.
V sobotu ráno se nikomu moc nechtělo vylézt ze spacáků, a tak jsme z nich některé museli dokonce vytáhnout proti jejich vůli. Po snídani a raní hygieně jsme vyrazili vstříc dalším muzeím a památkám. První v pořadí bylo Muzeum diamantů. Těch zde bylo plno vystaveno a navíc jsme se dozvěděli mnoho o procesu jejich vzniku, těžby i zpracování. Jako druhé jsme navštívili Muzeum Karlova mostu, kde jsme se pokochali výstavou zobrazující jeho stavbu a zároveň jsme získali poznatky o době, kdy vznikal. V této chvíli nám začalo pomalu kručet v bříškách, a tak jsme se naobědvali v nedaleké Havelské koruně. Posíleny chutnou stravou, dostaly děti rozchod po Staroměstském náměstí. Na náměstí jsme viděli několik pouličních umělců představujíce živé sochy, velkého polárního medvěda nebo třeba sněhuláka Olafa. Po rozchodu jsme se přesunuli do Muzea kostek. Toto muzeum bylo především zaměřeno na Lego a věci, co se z něj dají postavit. Spatřili jsme zde například velkou Sochu svobody, a také třeba jen o něco méně rozměrného krtečka. Z drobnějších věcí nás nejvíce zaujala celá místnost zasvěcená modelům z Hvězdných válek. Posledním muzeem toho dne bylo Muzeum policie ČR. Zde jsme byli už i loni a opět jsme se těšili na ukázku akce zásahových jednotek i výstavu vybavení policie a četnictva první republiky.
A protože jsme měli večer naplánovánu návštěvu pionýrského Koncertu děti dětem, zanechali jsme památek a odebrali jsme se zpět do školy. Tam jsme povečeřeli a pak se vydali vstříc dalším kulturním zážitkům, jen z jiných oblastí. Na koncertě zpívala a tančila spousta mladých pionýrů, chvíli řečnili ti starší a na závěr toho všeho se nám po roce opět přišla předvést i Heidi Janků. Po koncertě jsme se vrátili znovu do školy, kde jsme ještě oslavili několik únorových narozenin. Nejdřív Petrovy, který je měl právě v sobotu. Potom přišli na řadu ještě sourozenci Švecovi. Ti je sice měli až později, ale tak nějak jsme to vzali z jedné vody. Opět jsme zahráli ještě nějakou tu deskovku a šup na kutě.
V neděli už jsme jen posnídali, sbalili se, uklidili po sobě a vyrazili na vlak domů. Jelikož nám nějaké to metro ujelo, tak jsme vlak stihli jen tak tak, ale stihli. Na zpáteční cestě jsme se shodli, že se nám i letošní Ledová Praha líbila a příští rok bychom klidně jeli zase.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531230
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se