Nácvik na Dračí smyčku II 16.2.2018

Datum vložení: 18.02.2018 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie I druhý speciální trénink na Dračí smyčku – soutěž Zelené ligy SPTO v uzlování – se konal v klubovně na Srbské. A stejně jako ten první připadl na pátek, jen o tři týdny později, tj., na 16. 2. 2018.
V úvodním odpoledním bloku nejprve uzly procvičovali členové družiny Flagro, kterých se v průběhu hodiny a půl vystřídalo u měřících zařízení celkem devět. Z družiny Ferax a Ardor pak na druhý blok přišel stejný počet dětí.
Kromě vázání předepsaných uzlů pro každou věkovou kategorii na daných materiálech jsme procvičovali také ovládání elektronických stopek, které si každý závodník v soutěži bude obsluhovat sám. Oproti minulému setkání jsme udělali zejména zde značný pokrok.
Zkoušeli jsme též vázat i tzv. štafetu, kde se pomocí šesti základních uzlů svazují k sobě čtyři uzlovačky a lodní smyčkou se tento řetěz upne třeba k noze stolu a dračí smyčkou pak ke svému pasu.
Aby si děti alespoň na chvíli od uzlování odpočinuly, sehráli jsme s nimi v rámci tohoto nácviku i pár drobných pohybových her.
Poslední šanci se zdokonalit pak budeme mít ještě v týdnu na schůzkách. Uvidíme, jaké výkony v porovnání s dalšími oddíly předvedeme a na jaké výsledky naše snažení bude stačit. A my věříme, že se ve velké konkurenci neztratíme.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531246
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se