Brigáda v Borači 14.4.2018

Datum vložení: 17.04.2018 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Po roce jsme s táborovými vedoucími, instruktory a dalšími kamarády opět vyrazili do Borače, kam jsme byli povoláni na brigádu do obecního lesa. Sraz jsme měli se starostou o půl deváté ráno u místního kulturního domu, kam dorazilo celkem sedm aut s šestnácti pracanty a pěti vlastními malými dětmi.
Vzápětí jsme se vydali po zelené značce do kopců směrem na Veselí. A protože jsme si přesně nevyjasnili, ve které lokalitě bude naše pomoc po těžbě dřeva potřeba, mírně jsme si zašli. Napodruhé jsme se již ale trefili. Na místě na nás čekali dva obcí najatí pracovníci, kteří instruovali početně přibližně stejný počet brigádníků z obou turnusů, jak a kde máme ořezané větve ve svahu skládat na hromady. Ano, opravdu skládat a ne jen tak házet. I tato práce má totiž své technologické postupy, které není radno podceňovat.
Plocha, která vznikla po těžbě smrků napadených kůrovcem a částečně zasažených i větrnou kalamitou, byla veliká. Celou se nám ji během krásně slunečné soboty nepodařilo vyčistit, a tak jsme zbytek nechali místním. Každopádně práce jsme udělali dost a snad i správně a panovala s námi spokojenost.
Za odměnu jsme si pak smlsli na připraveném občerstvení. Mohli jsme si na ohni opéci dva druhy špekáčků, ke kterým byl k dispozici chleba s hořčicí, minerálka a zlatavý mok. Toho už si však neužil nikdo z druhého turnusu, neb všichni spěchali za jinými povinnostmi a někteří dokonce prchli před Markem vytýčeným časovým limitem ukončení prací ve 13:00.
Před odjezdem do Brna jsme samozřejmě ještě stihli zkontrolovat tábořiště plné rozkvetlých sasanek, orsejí a plicníků. Obě naše táborové stavby stojí a zimu dokonce přečkal bez újmy i poklop na odpadovou jímku. Do kuchyně se nám však nějaký vandal přeci jenom pokoušel dostat. Oplechované dveře však tomuto páčícímu pokusu odolaly. Na závěr si malé děti užily na dětském hřišti a dospěláci se ještě museli pozdravit s místním hospodským.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531226
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se