Setkání PP 14.-16.9.2018

Datum vložení: 18.09.2018 Autor: Rogi

Přejít do fotogalerie Setkání pionýrských pracovníků JmKOP se letos uprostřed září uskutečnilo stejně jako v předchozích letech na táborové základně YMCA ve Veverské Bítýšce. Prvně jsme uvažovali, že bychom jeli na kolech. Nakonec nás však odradilo páteční deštivé počasí a my vyrazili auty.
V pátek byl na programu jen Sněm náčelníků SPTO, na kterém nás zastupovali Rogi s Martinem. Na téměř tříhodinovém jednání se probíraly organizační věci Setkání, Náčelníkovy vize, neúčast oddílů na celopionýrské akci Fazole se vrací, změny v náplni stanovišť na Setonově závodu i letní činnost. Organizátoři první soutěže ZL SPTO Expedice Karakoram informovali o posledních změnách před akcí. Nejdelším bodem bylo ladění pravidel na druhou soutěž – Ringobal. U akcí na další roky se hlasováním vybral organizátor. Můžeme se tak těšit na zbrusu nové zápolení v lakrosu (podzim 2019) a orientační běh v zimě (únor 2020). Nadějně to už vypadá se Sborníčkem za léta 2010 – 2015, jehož celkovou kompletaci nyní přebral Tom z Nibowaky. Do různého pak zapadly kontroly úkolů, poděkování organizátorům Grilovacího sněmu SPTO, informace o vzdělávání, fotosoutěži či akci pro 15+ nebo projekt 72 hodin. Po jednání pak následovala již volná zábava.
V sobotu ráno pak vypuklo to pravé Setkání plné dílniček a seminářů, kterých se z našeho oddílu zúčastnilo dříve nevídaných osm členů. Někteří jsou na každoroční akci již stálý inventář, ale někteří zavítali teprve podruhé nebo vůbec poprvé a rozhodně nelitovali. Ve dvou párty stanech, klubovně i ve volném prostoru probíhaly pohybové (Žonglování s míčkem, Týmovky, Energizéry nebo Famfrpál) a gastro (Dílna o kávě – Co to voní a Sushi) aktivity. Dále jsme mohli zjistit, jak jsme na tom se závislostí na sociálních sítích, jak si upevňovat zdraví a zvyšovat odolnost vůči různým vlivům pomocí Psychohygieny, jak si počínat s dětmi v oddílových situacích, kde jim vlastní zdroje zvládat zátěž již nedostačují (Krizová intervence), zahrát si Larp nebo si popovídat o střípcích z historie sdružování dětí a mládeže v meziválečném období, těsně po válce i po nástupu komunismu k moci. Jedna z dílen pak byla zaměřena na inovaci v SPTO. Někam do meziprostoru se ještě vešel oběd a představení výchovných programů Pionýra, a také informace o možnosti zapojení se do nového projektu EU – Pionýrské šablony, o kterém nám přijela popovídat samotná Ekonomka Pionýra.
Večer, po ukončení těchto aktivit, přišla na řadu velká grilovačka. Tým Gasrtochef, jež se stará o občerstvení skoro na všech akcích SPTO pro děti, se osvědčil i tentokrát. Kuřecí, vepřové, kotlety, hermelíny, oštěpky i plněná zelenina, tak na toto vše jsme se mohli těšit z grilu. K tomu byl také otevřen bufet a v něm osvědčený dámský dvougenerační brabroučí tandem.
Posledním sobotním programem byl Pub quiz. Pro tuto příležitost jsme vytvořili čistě oddílový tým. Každý tak přispěl svými vědomostmi, které stačily na krásné druhé místo. Odpovědi jsme psali například z těchto témat: Rusko, filmové seriály, Bruce Willis, a také jsme doplňovali křížovku a luštili drobnou šifru. Po té následovala už jen volná zábava s hraním na kytaru.
Nedělní snídaní ve formě švédských stolů bylo Setkání zakončeno. Zbývalo však poklidit, umýt nádobí a předat základnu. To se povedlo až po poledni, a to již někteří z nás doma vzpomínali na nakonec slunečný víkend plný zážitků, kde si někteří ve volných chvílích našli čas i na volejbal, opalování či jen prostý odpočinek po dlouhé noci.
Věřme, že se v obdobně krásném počtu sejdeme na stejné akci i za rok, a že přispěje k našemu osobnostnímu rozvoji, který uplatníme při našich oddílových aktivitách, stejně jako letos.

Další foto od Martina Hlavoně je zde.

Taktéž Martinovo video zase tady.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531248
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se