poVánoční kvíz a velké překvapení 27.1.2019

Datum vložení: 04.02.2019 Autor: Míša Juránková

Přejít do fotogalerie Zavzpomínat na Vánoce jsme si přišli v neděli 27.1.2019 na ZŠ Slovanské náměstí. Čekal nás tu totiž povánoční kvíz s překvapením. Zváni byli všichni členové naší Phoenix rodiny, ve vzduchu totiž bylo něco velkého.
Byla přesně jedna hodina, když se otevřel boční vchod školy a všichni natěšeně vběhli dovnitř. Rychle jsme se přezuli a odložili zimní bundy. Před vstupem do třídy si každý vylosoval papírek s číslem od jedné do pěti. Podle tohoto čísla jsme se rozdělili do pěti dětských týmů a jednoho bonusového D+.
Po základních instrukcích o tom, jak bude kvíz probíhat, jsme mohli začít prvním ze čtyř okruhů. POHÁDKOVÉ NÁZVY jsme měli za úkol správně doplnit. Patnácti známým pohádkám, jako Šíleně smutná princezna, S čerty nejsou žerty nebo Obušku, z pytle ven jsme doplnili vynechaná místa v názvu. Jednoduché, spíš taková rozcvička. V druhém kole nás čekaly POHÁDKOVÉ DVOJICE. U toho už jsme se trochu zapotili. Který z dvojice je Pat a který Mat? Ten vyšší králík je Bob nebo Bobek? A jak jen se jmenoval pes Macha s Šebestovou? Vydechnout nám nedali ani v kole třetím. Tady jsme si museli vzpomenout na DETAILY Z POHÁDEK, jako třeba na barvu Jasněnčiných střevíčků nebo co ztratil Petronelek s Uriášem. Troufám si říct, že čtvrté kolo si ale všichni užili ze všeho nejvíc. Poznávali jsme totiž POHÁDKOVÉ ZNĚLKY a řadili jsme je do správných pohádek. Známé písničky z Tří bratrů, Lotranda a Zubejdy nebo Noci na Karlštejně nenechaly nikoho v klidu. Všichni jsme se pohupovali do rytmu a broukali známé melodie.
Očekávaně se nejvíc dařilo našim odrostlým kouskům z D+ a s přehledem kvíz vyhráli. Ostatní se ale vůbec nenechali zahanbit! Vedlo se všem týmům. To nejdůležitější však mělo teprve přijít. Slibované překvapení. Co to jenom bude? Nějaké spekulace jsme zaslechli, nikdo se ale netrefil…
Konečně budeme důstojně vystupovat na veřejnosti a hlavně půjdeme poznat! Oddíl 63. PTO PHOENIX hrdě oblékl nová trička a všichni si moc přejeme, aby nám přinesla hodně úspěchů při reprezentaci oddílu.
P.S.: Patříš do oddílu, ale akce ses zúčastnit nemohl? Nevadí, ani na tebe jsme nezapomněli! Při nejbližší příležitosti i ty dostaneš své oddílové tričko.
Stránky Pionýru České republiky
Pionýrské tábornické oddíly v Brně
Stránky Pionýrských oddílů
Centrul volného času Lužánky
Opravdu dobrý tábor
Stránky Jihomoravského kraje
Stránky Statutárního města Brna
Počet návštěv na našich stránkách:2531231
Pionýr, z. s. - 7. pionýrská skupina Borač, Srbská 15a, Brno 612 00
Přihlásit se  |  Zaregistrovat se