• Aktuality
 • O nás
 • Články
 • Terminář
 • Skupinové fotogalerie
 • Táborové fotogalerie
 • Fotografie z Letních kempů
 • Tábory a Letní kempy
 • Kontakty
 • Odkazy
 • Články
  Autor: Tony
  Dne: 15.12.2020
  Druhý turnus letošního tábora v Borači byl neobvyklý tím, že místo tradičních 14 dní na břehu řeky Svratky se táborníci mohli těšit na téměř tři týdny dlouhé dobrodružství. Na tyto tři týdny se naše tábořiště proměnilo na prestižní školu čar a kouzel v Bradavicích. Naši studenti se ještě před shromážděním na nástupišti devět a třičtvrtě královopolského nádraží museli vydat do Příčné ulice. Zde se vybavili nezbytnými kouzelnickými potřebami – jak jistě víte – kouzelnická hůlka si vybírá čaroděje, nešlo tedy jen o pouhé nakupování školních pomůcek. Nakonec byli ale všichni připraveni k odjezdu bradavickým expresem.
  Po příjezdu do školy bylo třeba seznámit se a orientovat se ve středověkém hradu, který neustále škodolibě mění své uspořádání. Pak přišlo na řadu netrpělivě očekávané slavnostní rozřazování do čtyř kolejí za pomoci moudrého klobouku.
  Jelikož se náš příběh odehrává dlouho poté, co byl Lord Voldemort poražen a kouzelnický svět si užívá nebývale dlouhého období míru, probíhá výuka studentů bez větších obtíží. Studenti pilně vstřebávají znalosti z hodin kouzelných formulí, jasnovidectví, ale i studia mudlů. Svůj volný čas tráví trénováním létání na koštěti, hraním famfrpálu, nebo výrobou kouzelnických plášťů v barvách své koleje.
  To se ale má vše změnit čtvrtého dne. Po večerní hodině astronomie je celá škola rozrušena jasnovideckou předtuchou profesorky Pomony, která předpovídá návrat smrtijedů. Skoro už se zdálo, že se nic dít nebude. Možná to byl jen fantastický přelud geniální, ale již unavené mysli. Pak se to ale stalo. S příchodem noci šestého dne na bradavický hrad zaútočili smrtijedi. Za ohlušujícího řinčení bořící se obrany hradu a oslepující zelené záře poletujících kleteb padá nepřipravená škola do rukou zla. Učitelé jsou okamžitě zajati. Studenti jsou nyní pod vedením tří hlavních smrtijedů – Theodora, Marcuse, a Tiberia, nuceni se podvolit, a pod pohrůžkou tvrdých trestů pomáhat straně zla. Formuje se odboj. Jako kdysi je znovu využívána komnata nejvyšší potřeby. Nikdo ale stále neví, proč jsou smrtijedi právě v Bradavicích. Co tu chtějí?
  Nakonec se naskytne šance. Smrtijedi poleví ve svém soustředění. Theodor, Marcus i Tiberius, byť jen na jediný večer, opustí hrad a nechají školu pod vedením Modesty a dalších řadových nohsledů. Toho studenti využijí, vetřelce se jim podaří vypudit z hradu. Všichni jsou si ale vědomi, že se jedná pouze o dílčí vítězství. Je potřeba zjistit více informací. Smrtijedi jsou stále mocní a je jen otázkou času, než zaútočí znovu. Studenti se tedy vydávají na putování kouzelnickým světem, aby se pokusili zjistit, proč je pro smrtijedy právě bradavický hrad tak důležitý.
  Zprávy jsou horší, než kdokoliv čekal. Ukazuje se, že Kámen mudrců, který byl považován za zničený, ve skutečnosti stále existuje. Albus Brumbál ani Nicolas Flamel jej nebyli schopni zničit. Navíc se zdá, že kámen je ukryt někde v Bradavicích. Nyní se hraje o čas. Podaří se studentům najít a zničit kámen dříve, než se ho zmocní zlo? Po dramatickém vyvrcholení a rozmíškách mezi nejvýše postavenými smrtijedy se studentům nakonec podaří kámen získat a společnými silami zničit.
  Nakonec nesmí chybět zasloužená návštěva Prasinek. Školní rok je u konce. Studenti se loučí a bradavickým expresem se vydávají zpět na cestu do svých domovů.
  Díky Tomovi, Terce a Martinovi, kteří na přípravě tábora strávili týdny času. S přípravou a organizací jim pomáhal Tony. Velké díky patří také všem ostatním vedoucím a instruktorům, kteří se starali o děti. Kamča jako svědomitý zdravotník se zasadila o to, že jsme všechny děti vrátili domů pouze se spoustou zážitků, ale bez trvalých následků na zdraví. Nakonec, kde bychom byli bez naší dynamické dvojky v kuchyni, a také hned dvou alternujících hospodářů, kteří nám tak společnými silami plnili žaludky po náročných dnech kouzlení a zachraňování světa.